Vibraatori valimine

2111

See juhend aitab hõlbustada vibraatori valimise protsessi, et leiaksid endale sobivaima toote juba esimese korraga. Vibraatori valimine ei eelda, et peaksid koheselt teadma, millist vibraatorit soetada. Aga ära muretse, selleks et saaksid selgeks, millist soovid, selle juhendi kirjutasimegi.

Alustuseks katsu selgusele jõuda, kuidas sa oma uut mänguasja kasutada tahaksid. Kui otsid midagi seespidiseks stimuleerimiseks, siis tasub tähelepanu pöörata vibraatori kujule ja liikumisele. Kui eelistad pigem välispidist kliitori stimuleerimist, siis mõtle läbi, kas sulle meeldiks pigem pehmest või kõvast materjalist mänguasi.

Tugevama stimulatsiooni jaoks vaata aga kindlasti meie eriti võimsate vibraatorite valikut. Kui hindad võimsuse asemel pigem madalat mürataset, siis otsi tooteid, mille juures on märge eriti vaikne. Kui oled läbi mõelnud, kuidas sa oma lelu kasutada tahaks ja milliseid näitajaid eelistad, siis aitame sul leida oma nõudmistele ja vajadustele sobiva vibraatori.

Kuidas leida parim vibraator

Tootekirjeldusi uurides huvitab inimesi kõige enam ilmselt toote võimsus ja erinevad kiirusevalikud. Mitme kiiruse ja töörežiimiga vibraatori puhul on tootekirjelduses välja toodud, kuidas sellega ümber käia. Samuti on kirjelduses olemas info toiteallika kohta (patareitoitega toodete puhul on täpsustatud, kas patareid on komplektis ning milliseid patareisid kasutada).

Kindlasti kontrollige üle vibraatori mõõtmete kohta käiv teave – mõned tooted tunduvad piltide peal märksa suuremad või väiksemad, kui need tegelikult on. Vibraatorite suurustest rääkival lehel on toodud elusuuruses pildid mõningatest meie kõige populaarsematest leludest.

Peale selle pööra alati tähelepanu ka mänguasja materjalile. Näiteks silikoonist leluga ei saa kasutada silikoonlibestit – see lihtsalt ei anna soovitud tulemust.

Materjal ja paindlikkus

Vibraatori materjal on tunnetuslikust seisukohast äärmiselt oluline. Nahasõbralik kumm või elastiline kumm on pehme ja mõnus. Sellest on valmistatud näiteks rabbit-vibraatorid ja sõrmevibraatorid – vibratsioon levib läbi lelu kõrvade ja muude mügarike, tekitades mõnusalt suriseva ja kiheleva tunde.

Plastikust vibraatorid on katsudes kõvad. Seetõttu sobivad need suurepäraselt kliitori või G-punkti jõuliseks ja täpseks stimuleerimiseks. Mõnikord on plastikvibraatorid eriliselt töödeldud ja kaetud sileda pealispinnaga, mis tundub katsudes siidine ja pehme, aga on samas ikkagi mõnusalt kõva.

Silikoonist valmistatakse kõrgema klassi vibraatoreid, mis tunduvad katsudes siidised ja lähevad kehasoojuse mõjul kiiresti soojaks. Ära unusta, et silikoonist leludega ei saa kasutada silikoonlibestit, nii et varu parem veebaasil libestit.

Patareidega, toitejuhtmega või laetava akuga?

Kõige populaarsemad on patareitoitega mänguasjad. Need on parajalt odavad ja siit poest leiate ka kõik vajalikud patareid, et vibraator alati töövalmis hoida. Vibraatorite sees ei soovitata kasutada taaslaetavaid patareisid, sest need on ühekordsetest pisut suuremad ja võivad mõnikord kinni kiiluda.

Kui eelistad siiski taaslaetavat varianti, siis võid soetada laetava akuga lelu, millele pole vaja alalõpmata patareisid juurde osta. Laetava akuga vibraatorid on üldjuhul veidi kallimad, aga tänu läbimõeldumale tehnilisele lahendusele on need patareidega vibraatoritest märksa vaiksemad.

Juhtmega vooluvõrku ühendatavad vibraatorid on tavaliselt kõige võimsamad, aga nende kasutamiseks peab end mõne seinakontakti juurde sättima. Juhtmega vibraatorid pole ka kunagi veekindlad.

Veekindluse märgised

Veekindlad vibraatorid sobivad hästi vannitoas vallatlemiseks ja neid on kerge puhastada. Lõviosal antud poe poolt müüdavatest vibraatoritest on mingisugune veekindluse märgis, aga on oluline teada, mis vahe on pritsmekindlal ja täielikult vee all kasutataval tootel.

Pritsmekindel tähendab seda, et vibraator pole veekindel, aga seda tohib niiske lapiga puhastada. Puhastamisel tuleb vältida elektriliste osade märjaks saamist.

Vee all kasutatavat vibraatori võib niisiis üleni vee alla panna. Veekindlad vibraatorid on kujundatud selliselt, et kui patareipesa õigesti kinni panna, ei pääse vesi olulistele osadele kuidagi ligi. Sõltuvalt kasutatavast tehnoloogiast võivad ka mõned laetava akuga mänguasjad olla vee all kasutatavad.

Loodetavasti andsime sulle piisavalt sisukat informatsiooni, et vibraatori valimine võimalikult lihtsaks ning ladusaks teha. Nüüd ei jäägi muud üle kui üks endale välja valida.