Tatrapadi

4649

Tatrapatju soovitatakse sageli ravitoimelisel eesmärgil mitmesuguste valude leevendamiseks. See naturaalne padi hoiab väga hästi vormi.

Milleks tatrapatju kasutatakse?

Raviva toimega tatrapatju soovitatakse inimestele, keda vaevavad unetus, mitmesugused kaelavalud, norskamine või pingepeavalud. Laiemas mõttes on tatrapadi võrratu vahend lõõgastumiseks, kurnavast tööpäevast taastumiseks ja pingete maandamiseks.

Kuidas tatrapadi toimib?

Tatrapadjad on üsna kõvad, aga võtavad kuju täpselt magaja pea ja kaela järgi. Tatar liigub padja sees selliselt, et see tundub suviti jahedam ning talviti soojem. Tatrapadi pakub pea-ja kaelapiirkonnale ühtlast tuge ning tagab hea rahuliku une. Seega on välistatud tavaliste patjadega seonduvad probleemid nagu muhklikuks muutunud padjatäide või ebaloomulik magamisasend.

Millist tatart kasutatakse?

Ehkki juttu on tatrapatjadest, peaks neid õigupoolest nimetama tatrakestadest valmistatud patjadeks. Nagu nimetusest aru saada, on tatrakest tatratera kaitsev ümbris. Teisisõnu on tegu 100% loodusliku materjaliga. Lisaks kasutatakse patjade täitmiseks sageli just mahedalt kasvatatud tatra kestasid. Alguses võib tatrapadjal magamine pisut veider ja padjatäide liiga krobeline tunduda. Pea ja kaela järgi vormuva padjaga harjumine nõuabki enamasti natuke aega, aga selle häid omadusi võib igaüks siiski enda nahal tunda.

Kuidas patja kohendada?

Tatrakestadest patjade eelis on ka võimalus padjatäitega mängida. Pehmema padja saamiseks võib osa kestadest välja tõsta, kõvema padja jaoks saab neid aga juurde lisada. Kasutamise tagajärjel muutuvad padja sees olevad tatrakestad siledamaks ning liiguvad sujuvamalt, nii et padi kohandub magaja peaga kiiremini. Kasutamisega tekkiva kulumise kompenseerimiseks tuleks padjale aga iga paari aasta tagant veidi tatrakestasid juurde lisada (umbes 7% algse täite mahust).

Loodussõbralik padi

Keskkonnasäästlikust vaatepunktist on sünteetiliste padjatäidete valmistamine kaunis kulukas. Mahedalt kasvatatud tatralt kooritud kestasid need kulud ei puuduta ja isegi äravisatud patjade näol on tegu biolagunevate jäätmetega.

Vastupidav padi

Tatrakestad on väga tugevad ja võivad lausa 10 aastat vastu pidada. Seega on tatrapatjadel märksa pikem eluiga kui keskmisel padjal.

Ohutus

Tatrakestad on küll kuivad ja taimsest materjalist, aga ometi on neid väga raske põletada. Looduslik tulekindlus tähendab, et isegi kogemata padjale kukkuv põlev sigaret ei põhjustaks tulekahju.

Kerge kaal

Tatrakestad on väga kerged ja õhulised. Magades ei pea kartma lämbumisohtu, sest õhk liigub tatrakestade vahel ilma vaevata. Öö jooksul hingamisteid blokeerima hakkav padi tõenäoliselt ei segakski und.

Tatrapatjadel on mitmeid erilisi omadusi. Nende peamine väärtus seisneb siiski rahuliku une tagamises ja pingete maandamises.