Rohkem luksust vähema raha eest

1660

Kauni välimuse ja hea enesetunde saavutamiseks pole vaja teha hiiglaslikke kulutusi, mis igakuisest eelarvest tubli tüki ära hammustavad. Allpool toodud loetelus on kirjas mõned suurepärased ning taskukohased ideed enda hellitamiseks ja enesehinnangu tõstmiseks.

Kodune spaa. Muidu nii kalleid spaa-protseduure saab lihtsa vaevaga ka koduses vannitoas läbi viia. Alustuseks võiks muretseda endale vannivahtu ja vannivee jooksma panna. Sobiva meeleolu loomiseks võib vanni äärele küünlad paigutada. Selleks, et lapsed teaksid mitte segama tulla, tasub vannitoa uksele riputada silt ‘palun mitte segada’. Lihtsa vaevaga ongi kodune asendus saunale või mullivannile nautimiseks valmis.

Kaunid ja terved juuksed. Kallid juuksurisalongid ning särav välimus võivad tunduda lahutamatud. Tegelikult saab õigete vahenditega ka kodustes tingimustes endale ilusad juuksed. Selleks tuleb poest või ilutoodete kataloogist osta näiteks juustele mõeldud kuuma õli hooldus. Niisutava protseduuri kinnistamiseks tuleb peas sooja ja niisket rätikut hoida (umbes 15 minutit) ning seejärel juuksed fööniga ära kuivatada. Õlihoolduse tulemusena on juuksed läikivad ja pehmed – täpselt sellised, nagu juuksuritoolist tõustes.

Jalad kõhu alt välja. Parim viis hea välimuse saavutamiseks on trenni teha. Uhketes treeningklubides ja professionaalse varustusega jõusaalides käimine on kahtlemata trendikas. Kõige asjalikum trenn on siiski tossud jalga panna, välisuksest välja astuda ja 20 minutit sörkida. Trenni tegemist ei takista ka külm ilm. Sellisel juhul tuleb mängima panna oma lemmikalbum ja hüpata näiteks hüppenööriga, teha venitusi ja kätekõverdusi.

Ettenägelik ostlemine. Tasub otsida parimaid pakkumisi ja sooduskampaaniaid. Mitmed ettevõtted ja teenusepakkujad korraldavad oma toodetele soodushinnaga tutvustuskampaaniaid või jagavad aeg-ajalt tasuta näidiseid.

Igas päevas tuleb leida pisut aega vaid iseendale. Üks hinnalisemaid (ja täiesti tasuta) asju on tegelikult hoopis omaette ja koos sõpradega veedetud aeg. Tuleb vaid nutikas olla ja silmad lahti hoida.

Uue hooaja alguses ja vana lõpus korraldatakse uutele toodetele tutvumishindadega kampaaniaid, jagatakse tasuta näidiseid või korraldatakse tühjendusmüüke. Uued ja luksuslikud lõhnad, nahahooldustooted ja dekoratiivkosmeetika on vaid käesirutuse kaugusel.