Kuidas soola abil umbrohtu hävitada

7480
Umbrohu hävitamine

Vaja läheb:
• soola
• vett
• nõudepesuvahendit
• veepritsi
• plastpudelit
• kääre
Tõenäoliselt pühendavad aiaomanikud umbrohust mõtlemisele ja sellega tegelemisele rohkem aega kui peaks. Umbrohi võib tõsiseks probleemiks kujuneda ükskõik millises aias ja umbrohtudega ühekaupa tegelemine on suur töö. Umbrohtude vältimiseks või olemasolevate umbrohtude hävitamiseks võib kasutada mitmesuguseid kemikaale, aga kas see on ikka hea mõte – eriti kui tegu on köögiviljaaiaga, mille saadusi kavatsetakse tarbida? Võib tunduda, et umbrohtude hävitamiseks ei olegi ühtegi lihtsat, efektiivset ja loodusliku vahendit. Ent seda saab teha lausa tavalise lauasoola abil. Sool sobib selleks suurepäraselt: see hävitab umbrohu ning samas piisab soola kahjutuks muutmiseks tavalisest veest.
Järgnev peaks abiks olema kõigile, kes tahavad umbrohust lõplikult vabaneda ning teha seda lihtsalt, odavalt ja ilma kahjulike kemikaalideta.

Ettevalmistused

Esmalt on vaja kokku segada umbrohtude hävitamiseks kasutatav segu. Vaja läheb:
• 8 tassitäit vett
• 1 teelusikatäis nõudepesuvahendit
• 1 tassitäis soola
Kõigepealt tuleb segu niikaua segada, kuni kõik on lahustunud ja see siis veepritsi panna.
Järgmisena tuleb veeprisi jaoks kaitsevahend teha. See tagab, et veeprits ikka umbrohtu tabaks ja segu kogemata valesid taimi ei hävitaks. Plastpudeli põhi tuleb kääridega ära lõigata. Seejärel tuleb pudeli ülemisse otsa väike auk lõigata, mis oleks piisavalt suur et pritsi ots sisse mahuks (aga mitte palju suurem).

Pihustamine

Kui umbrohi on leitud, tuleb kaitsevahend selle peale asetada, nii et kõik, mis ei ole umbrohi jääks välja. Kui kõik on paigas, tuleb umbrohule paar korda segu pihustada. Nüüd hakkab kogu kompott toimima – soolhävitab umbrohu ja nõudepesuvahend ei lase segul laiali voolata.
Kuna soolasegu hävitab valimatult kõik taimed, millega kokku puutub (kuniks vihm või kastmine segu looduslikult minema uhab), sobib see meetod pigem üksikute umbrohtudega tegelemiseks ja mitte näiteks muru sees kasvava umbrohu jaoks.

Hooldamine

Selle meetodiga on palju lihtsam aeda hooldada kui proovida kogu umbrohtu esimese korraga ära hävitada. Umbrohuga tegelemist ei maksa edasi lükata, sest mida kauem taimed kasvavad, seda raskem on neid hävitada. Tuleb meeles pidada, et noored umbrohud on nõrgemad kui täiskasvanud. Veelgi olulisem on aga see, et kui umbrohi algfaasis hävitada, ei jõua taim paljuneda ja nii ei pea järgmise hulga umbrohtudega võitlema hakkama. Kui neid pritsida aga niipea, kui nad oma nina mullast välja pistavad, ei nõua aia umbrohuvabana hoidmine suurt pingutust.