Kaheksa põhjust juua jasmiini teed

9067

Jasmiini tee on aromaatne teesort, mida Kagu-Aasias on joodud juba aastasadu. Selle valmistamiseks segatakse kokku roheline tee ning lõhnavad jasmiiniõied. Ehkki kasutatakse ka teisi teesorte, on rohelise tee baasil segud kõige levinumad. Erinevates jasmiini teedes võib jasmiini lõhn olla erineva tugevusega. Aromaatsemate teede valmistamiseks segatakse teelehed mitu korda õitega läbi (kuni lõhn on piisavalt tugev). Lisaks mõnusale maitsele ja meeldivale aroomile, on jasmiini teel ka mitmeid tervist parandavaid omadusi.

1. Alandab stressi

Rahustav roheline tee ja mahedalõhnaline jasmiin toimivad üheskoos suurepärase stressileevendajana. Jasmiini tee aitab nii ärevuse kui pingete korral ning võib abiks olla ka erinevate valuaistingute (peavalu, lihasvalu) vähendamisel. Mõnede uuringute kohaselt on jasmiini aroomil südamelöökide sagedust alandav ning meeli rahustav toime.

2. Vähendab vähkkasvajate tekkevõimalusi

Jasmiini tee sisaldab palju antioksüdante ning aitab võidelda kehas olevate vabade radikaalidega. Viimased avaldavad meie organismile kahjulikku mõju enam kui ühel moel. Vabad radikaalid kiirendavad vananemist ning on seotud vähkkasvajate tekkimisega. Vähendades vabade radikaalide hulka, väheneb ka oht vähktõppe haigestuda. Ühtlasi aitavad antioksüdandid aeglustada vananemisprotsesse.

3. Vähendab kolesterooli

Uuringute kohaselt aitab jasmiini tee vähendada kahjulike rasvade ja kolesterooli kogunemist. Ühtlasi ennetab see niinimetatud halva kolesterooli teket ning vähendab seega südamehaiguste ja insultide riski.

4. Aitab kaalu langetada

Mõningad uuringud on välja toonud seose jasmiini tee joomise ja kehas leiduvate rasvarakkude vähenemise vahel. Seega võib jasmiini tee olla kaalulangetajatele heaks abivahendiks. Osana tasakaalustatud toitumisest aitab jasmiini tee kehakaalu säilitada.

5. Vähendab külmetushaigustesse ja grippi haigestumise riski

Jasmiini teel on ka mõningased viiruste vastased ja antibakteriaalsed omadused, mis aitavad ennetada külmetushaigusi ja grippi. Usutakse, et jasmiini teega kuristamine aitab tervena püsida ning tee joomine kiirendab paranemist.

6. Võitleb pisikute vastu

Lisaks antibakteriaalsele toimele aitab jasmiini tee kaasa mitmete kasulike bakterite tekkele, mis hõlbustavad näiteks seedetegevust. Seepärast sobib jasmiini teed juua soolestiku tegevuse parandamiseks ning mitmete vaevuste (maohaavandid, muud maovaevused, kõhulahtisus, koolera) ennetamiseks ja raviks.

7. Parandab vereringet

Jasmiini tee tarbimine parandab vereringet ning aitab seeläbi ennetada näiteks veresoonte ummistusi, ajukahjustusi, kõrget vererõhku ja insulte.

8. Reguleerib insuliini tootmist

Levinud arusaama kohaselt aitab jasmiini tee joomine vähendada diabeeti haigestumise riski. Jasmiini tee korrastab veresuhkru taset ja reguleerib insuliini tootmist. Diabeedihaigetel võib jasmiin teest olla kasuveresuhkru alandamisel.