Jalgpalli EM 2020 ootuses – valikturniirist, korraldajamaadest ning kuupäevadest.

6369
jalgpalli em 2020

2019. aasta on käes ning jalgpalli EM 2020 pole enam kaugel. Selleni on jäänud natukene vähem kui üks ja pool aastat. Sellest tulenevalt olekski paslik pilk peale visata mõningale infole, mida seoses jalka em 2020. teadma peaksid.

Jalgpalli EM 2020 alustavad märtsis

Juba käesoleva aasta märtsikuus lähevad käima jalgpalli EM 2020 valikmängud, kus Eesti meeskond asub ühes alagrupis selliste suurte meeskondadega nagu selleks on 2016. aasta maailmameister Saksamaa ning mitte sugugi nõrgem Holland. Lisaks neile kuuluvad Eestiga ühte valikgruppi Põhja-Iirima ning Valgevene. Põhimõtteliselt puudub meeskond, keda me raudselt võitma peaks seega tegemist on meie jaoks ülimalt raske kuid atraktiivse jalgpalli euroopa meistrivõistluste valikgrupiga.

Esimene Eesti kohtumine toimub 21. märtsil võõrsil Põhja-Iirimaa vastu. Järgmine mäng on juba kodus, kus me võõrustame jalka EM 2020 valikmängude raames 8. juunil sama meeskonda.

Jalka EM valikturniir

Nagu juba mainitud koosneb meie alagrupp viiest võistkonnast. Lisaks viiestele alagruppidele eksisteerib ka kuueseid alagruppe. Alagrupist pääseb otse EM-ile 2 meeskonda ning kokku 20 meeskonda. Sinna lisanduvad veel 4 meeskonda, kes endale pääsme läbi rahvuste liiga lunastavad.

Jalgpalli EM 2020 valikturniiri viimased mängud peetakse 2019. aasta novembris, mille järel toimub EM alagruppide loosimine 1. detsembril.

Viimased 4 turniirile pääsejat selgitatakse välja Rahvuste Liiga play-off turniiril, mis toimub 2020. aasta märtsi kuus.

Jalgpalli Euroopa Meistrivõistlused 2020 ajakava

Turniiri ise algab 2020. aastal 12. juunil ning finaal peetakse 12. juulil Inglismaal Wembley staadionil. Seekordselt toimub jalka EM 12-nes erinevas riigis ning linnas. Selline otsus võeti vastu tähistamaks turniiri 60. sünnipäeva.

Võistlus leiab aset Aserbaidžaanis, Hollandis, Iirimaal, Inglismaal, Itaalias, Hispaanias, Rumeenias, Sakasmaal, Šotimaal, Taanis, Ungaris ning Venemaal.

Finaal ning poolfinaalid peetakse kõik Inglismaal.

EURO 2020 alagupid

Reeglite järgi ei kvalifitseeru ükski korraldajamaa turniirile automaatselt nagu tavaliselt, vaid peab läbima valikmängud nagu iga teine meeskondki. Ainuke erinevus on see, et kui korraldaja peaks euro2 020 finaalturniirile jõudma, siis peab ta reeglite järgi saama vähemalt 2 mängu kodustaadionil pidada.

Eestit muidugi see ei puuduta, sest meie korraldajamaade hulgas ei ole. Alagrupid hakkavad jagunema järgmiselt:

A-alagrupp: Itaalia (Stadio Olimpico, Roma), Aserbaidžaan (Olympic Stadium, Bakuu)
B-alagrupp: Venemaa (Peterburi), Taani (Parken Stadium, Kopenhaagen)
C-alagrupp: Holland (Johan Cruijff ArenA, Amsterdam), Rumeenia (National Arena, Bukarest)
D-alagrupp: Inglismaa (Wembley Stadium, London), Šotimaa (Hampden Park, Glasgow)
E-alagrupp: Hispaania (Estadio de San Mamés, Bilbao), Iirimaa (Dublin Arena, Dublin)
F-alagrupp: Saksamaa (Allianz Arena München, München), Ungari (Ferenc Puskás Stadium, Budapest)

Loodetavasti leidsid siit kogu vajaliku info, et jalgpalli EM-il orienteeruda. Lisainfoks võid vaadata ka UEFA ametlikku turniiri kodulehte. Mõnusat jalgpallile kaasaelamist!