Ideid tüdrukuteõhtu korraldamiseks

6960

Kogu selle sahmerdamise juures, mis pulmadega ikka kaasas kipub käima, on pruudil siiski üks võimalus sõpradega aeg maha võtta. Tüdrukuteõhtu on täpselt see, mida pruudile pingete maandamiseks ning pulmapäevaga seotud asjatoimetustest pääsemiseks vaja. Järgnevalt mõned kasulikud näpunäited, mida õnnestunud tüdrukuteõhtu kavandamisel silmas pidada.

Planeerimine

Kombekohaselt tegelevad tüdrukuteõhtu kavandamisega pruutneitsid. Enamasti jääb suurem osa tööst ühe väljavalitu õlgadele, aga nõu ja jõuga võivad teisedki abiks olla ning kulud hiljem omavahel ära jagada. Kui pruudi parem käsi on pulmadega liialt ametis, võib tüdrukuteõhtu organiseerimise alati mõne teise hea sõbranna hooleks usaldada.

Pruudi maitse-eelistused

Tüdrukuteõhtut kavandades tuleb alati lähtuda pruudi iseloomust ning eelistustest. Kui tegu on tagasihoidlikuma neiuga, kelle jaoks seikluslikuma loomuga peoõhtu tekitaks pigem ebamugavust, tuleb sellega arvestada ja valida lõõgastumiseks näiteks päevane spaapuhkus: väike õhtuoode, spaakülastus ning lõpuks väike veiniklaas õhtusöögi kõrvale. Ei maksa unustada, et tüdrukuteõhtu prioriteediks peaks alati olema ikkagi pruut. Kui kavas on alkoholirohke pidu, siis on tüdrukuteõhtu targem mitte vahetult enne pulmi, vaid näiteks sellele eelneval nädalavahetusel korraldada.

77

Kutsed

Tüdrukuteõhtule kutsete saatmisel tuleb kindlasti arvestada pruudi soovidega. Ta ei pruugi tahta seal oma ema või ämma näha, nii et igal juhul tuleks pruudilt enne küsida, keda ta oma tüdrukuteõhtule ootab. Kutsed tasub juba aegsasti ära saata, et kõigil osalistel jääks piisavalt aega vastav kuupäev oma graafikus vabaks jätta. Ajanappus ei ole kellelegi võõras probleem ja seepärast on alati hea, kui olulised tähtpäevad on pikalt ette teada, et nendega hilisemaid plaane tehes arvestada saaks.

Kutsed võiksid olla üsna üksikasjalikud ning täpsustada nii algusaega kui ettenähtud päeva- või õhtukava. Võimalik, et kõik ei saa või ei soovi sugugi kogu õhtu üritustel kaasa lüüa ja täpse info andmine jätab neile võimaluse tüdrukuteõhtuga ka poole pealt liituda (kaval toodud asukohas). Erilisemate kinkide tegemiseks nagu limusiini üürimiseks võib kutsutavate hulgas eelnevalt väikese korjanduse teha. Kindlasti peaks kutsel olema korraldaja telefoninumber, juhuks kui kellelgi on mingeid küsimusi. Kui tüdrukuteõhtu kulutusi pole juba eelnevalt ära jagatud, võib kutse peale märkida eeldatava õhtu maksumuse.

Broneeringute tegemine

Kui tüdrukuteõhtu planeeritakse korraldada mõnes populaarses meelelahutusasutuses, tuleb lauad või ruum kindlasti aegsasti ära broneerida. Vastasel juhul võib pettumus kogu ürituse ära rikkuda, kui kohale minnes selgub, et restoran või klubi on pilgeni täis. Olevalt seltskonna suurusest võib olla mõeldav ka klubis VIP laua kinnipanemine.

78

Erilisema kogemuse jaoks

Tüdrukuteõhtuga tähistatakse pruudi viimaseid hetki vallalise naisena, nii et miks mitte pruudile pisut möödunud aegu meenutada.

  • Näiteks võiks kokku koguda mõned vanad pildid ja koostada kingiks üks vahva mälestuste album.
  • Albumi viimane leht jäägu pulmades kõikidest vanadest sõbrannadest tehtud fotode jaoks.
  • Veel üks lõbus idee on kinkida pruudile tüdrukuteõhtul pulmapäevaks ja -ööks mõeldud pesu ning muid abielunaisele staatusele vastavaid asjakesi.
  • Külalisi ei maksa samuti ära unustada. Selleks et tüdrukuteõhtu seltskond linnapildis selgelt eristatav oleks, tuleks iga osaleja peo alguses ühetaolise kantava meenega varustada. Näiteks tiaarad ja temaatilised õlalindid püüavad kindlasti möödujate tähelepanu. Samuti kulub igale külalisele marjaks ära niinimetatud tüdrukuteõhtu hädaabipakett peavalurohu, väikese külmakompressi ning huulepulgaga.