Jooga mõjub värskendavalt nii kehale kui vaimule, aga enne joogaga tegelema hakkamist tuleb muretseda endale sobiv varustus, mis tunnid mugavamaks teeks. Eraldi joogariietuse järele pole tarvidust. Reeglina sobivad joogaga tegelemiseks mis tahes mugavad ja piisavalt liikumisruumi jätvad rõivad. Muude lisatarvikute nagu klotside ja rihmade muretsemine on igaühe enda otsus, aga enamasti on need igas suuremates joogastuudios saadaval. Ainuke asi, mida igal juhul vaja läheb on joogamatt. Sageli saab mati ka tundi minnes kohapealt võtta või laenutada, aga kuna jooga nõuab üksjagu pingutust ning ajab enamasti higistama, oleks juba ainuüksi hügieeni pärast mõistlikum endale isiklik joogamatt muretseda. Valikuvariante on palju ning sobivaima mati leidmiseks tasub pisut aega varuda.
Materjal
Kõige olulisem on leida õigest materjalist joogamatt. Paljud matid on valmistatud kummitaolisest plastikust või mõnest muust sünteetilisest materjalist. Samas leidub ka loodussõbralikumaid, näiteks bambusest valmistatud matte. Tegelikult taandub mati valimine isiklikul eelistusele. Mõned sünteetilised matid lõhnavad lahtirullituna tuntavalt keemia järgi ja see ei ole kindlasti see aroom, mille saatel meelt ja vaimu tasakaalustavaid joogaharjutusi tegema peaks. Tugevate kemikaalidega töödeldud materjalide vältimiseks võib otsustada keskkonnasõbralikult toodetud mati kasuks.
Plastikust joogamattide miinus on ka see, et jalad kipuvad sirutusi tehes mati külge nakkuma. Olenevalt harjutuste intensiivsusest võib jooga ka omajagu higistama ajada. Bambusest valmistatud mattide puhul ei valmista probleemi ei sünteetiliste ainete ega matile sattunud higi lõhn. Libisemiskindlus on joogamati puhul küll oluline, aga samas ei ole hea, kui käed-jalad pidevalt mati külge takerduvad.
Suurus
Õige suurusega mati valimine ei tohiks mingeid raskusi tekitada juba ainuüksi seepärast, et suurem osa matte toodetakse ühes suuruses. Keskmisest pikemate inimeste jaoks võib tavasuuruses matt siiski väikeseks jääda. Sellisel juhul tasub igal juhul endale sobivam matt leida.
Lisandid ja mitmekülgsus
Odavamad joogamatid on rulli keeratud ning kinnitatud takjapaelaga. Teisalt võivad joogamati kinnisidumiseks ja kaasaskandmiseks olla kasutusel näiteks võrkkotid, mati külge kinnitatud nöörid või õlarihmadega kotid. Võimalus joogamatti ilma seda käes hoidmata kaasas tassida on oluline eelkõige nendele, kes eelistavad trenni rattaga sõita või jala minna. Joogamati valimise juures võib määravaks saada ka ümberpööratavus, pehmendused, pilkupüüdev disain või matile lisatud pooside kirjeldused.
Hind
Kallima otsa joogamatid ei maksa tavaliselt rohkem kui 30 või 40 eurot. Seda ei saa aga öelda kõikide mattide, iseäranis joogastuudiotes müüdava kauba kohta, mis võib sageli olla märksa kallim. Tavaliselt võib joogamatte leida ka suurematest kaubanduskeskustest. Erilisemate mattide jaoks tuleb enamasti siiski joogastuudioid või nende kodulehti külastada.
Niisiis, sobiva joogamati leidmisel tuleb tähelepanu pöörata nii mati materjalile, suurusele, lisatarvikutele ja -omadustele ning muidugi ka hinnale. Olenevalt hinnaklassist ja matile esitatavatest nõudmistest, leidub küllalt valikuvõimalusi igale maitsele.
Endale sobiva joogamati leiad, vajutades allolevale nupule.