Granaatõunatee retsept

5202
granaatõunatee
granaatõunatee

Vaja läheb:

  • granaatõuna
  • kaussi
  • sau- või kannmikserit
  • sõela
  • veekannu või kruusi
  • omal valikul teed
  • magustajat (soovi korral)

Granaatõunatee on maitsev moodus granaatõunast kasulikud ained kätte saada. Granaatõunast on abi südame-veresoonkonna haiguste ning vererõhuprobleemide korral. Samuti sisaldab see palju vitamiine ja antioksüdante. Granaatõunatee valmistamiseks tuleb kokku segada granaatõunamahl ning värskelt valmistatud tee. Teevalik jäägu igaühe enda otsustada. Sobivad nii must, roheline kui taimeteed.

Granaatõuna puhastamine

Tee valmistamiseks võib kasutada ka poest ostetud mahla, aga kui saadaval on granaatõunasid endid, võib värske mahl tõeliselt meeldiva üllatuse valmistada. Omapressitud mahlale pole lisatud säilitusaineid.

Granaatõunast seemnete väljasaamine on üsna ajakulukas ja tülikas töö. Üks trikk, mida kasutada – granaatõuna puhastamine veekausis. Seemned vajuvad põhja, aga valge koor ujub pinnale. Tuleb vaid koor pealt lahti tõmmata ning seemned kukuvadki välja.

pooleks lõigatud granaatõun

Seemned mahlaks

Kaussi kogunenud kooretükid tuleb välja korjata ja minema visata, seemned veest välja kurnata ja kannmikserisse panna. Seemneid tuleb nii kaua mikserdada, kuni nendest on moodustunud ühtlane mass. Seejuures tuleks kindlasti ette vaadata, et mahla kusagile pritsima ei hakkaks – granaatõunaplekid on pesus visad välja tulema.

Mahla kurnamine

Selleks, et mahl viljalihamassist eraldada, tuleb mikserdatud segu läbi sõela kaussi või kannu valada (või kasutada mõnd muud filtreerimismoodust) ning järelejäänud mass võimalikult kuivaks pigistada. Marliriie (või mõne muu riie) muudab selle töö kindlasti hõlpsamaks kui metallist sõel. Kui mahla on kavas niisama juua, võib sellele suhkrut lisada, aga tee puhul võiks veel pisut oodata.

granaatõuna mahla kurnamine

Tee valmistamine

Enamuse teede, näiteks erinevat sorti musta ja rohelise tee juurde sobib granaatõun väga hästi. Rahustava mõju jaoks võiks proovida mahla kummeliteega segada. Samuti võiks katsetada piparmündi-granaatõuna või sidrunheina-granaatõuna segu. Proovida võib erinevaid kombinatsioone.

Tassi tee jaoks tuleb keeta umbes 180-200 ml vett ja see valitud tee peale (lehed või teekott) valada. Teel tuleks lasta vähemalt 10-15 minutit tõmmata, et ta läheks granaatõunamahla jaoks piisavalt kangeks. Seejärel võib lehed välja kurnata või teepaki välja tõsta.

Granaatõunamahl

Viimaseks sammuks ongi mahla lisamine. Konkreetsed vahekorrad olenevad juba igaühe enda maitsest ning ka kasutatud teest ja selle kangusest. Kui tulemus jääb mõru, võib teele lisada suhkrut või muid magustajaid.

Granaatõunamahl

Granaatõuna-jäätee

Kuuma suvepäeva sobib granaatõunaga jäätee suurepäraselt. Valmistamiseks tuleb teel lasta tavalisest kauem tõmmata ning lasta sel siis toatemperatuurini jahtuda. Seejärel tuleb jahtunud tee ja granaatõunamahl jääkuubikute peale valada ja värskendav jook on serveerimiseks valmis. Kaunistuseks võib lisada veel piparmündilehti või sidruniviile.

Granaatõuna-jäätee