Me kõik teame, et dieeti on väga raske pidada. Kõige raskemaks takistuseks osutub tavaliselt pidev tühja kõhu tunne, sest dieeti pidades on meie söögikorrad tavapärastest kõvasti väiksemad. Õnneks on olemas palju toite, mis hoiavad kõhu täis ning on samas ka madala kalorisisaldusega. Toome teieni üheksa dieettoitu mis aitavad teil oma piha ümbermõõtu kontrolli all hoida.

Dieettoidud nr.1 – Ahjukartulid

ahjukartulid

 

Vastupidiselt arvamusele, et kartulitest tuleb loobuda, sest nad sisaldavad palju süsivesikuid, aitavad kartulid sul täiskõhutunnet hoida mitmeid tunde. Valmista neid kas ahjus või keetes. Kartulid sisaldavad palju vitamiine, kiudaineid ning mineraale ja varustavad sind piisava energiaga kuni järgmise söögikorrani. Nii rahuldavadki kartulid kahte peamist dieettoidu kriteeriumit. Nad sisaldavad vähe kaloreid ning täidavad hästi kõhtu.

Dieettoidud nr.2 – Munad

praemunad

Munad on hommikuti parimaks valikuks. Vahet pole kuidas sa neid valmistad. Prae, keeda või tee neist putru, munad on kasulikud igal juhul. Munad sisaldavad palju valku mis annavad meie kehale vajalikke amiinohappeid. Teadlased väidavad, et inimesed kes söövad hommikuks mune, tarbivad ülejäänud toidukordade ajal 330 kalorit vähem.

 Dieettoidud nr.3 – Kaerahelbed

kaerahelbed

Kaerahelbed sisaldavad palju kiudaineid ning aitavad samuti täiskõhutunnet kauem säilitada. Nad on 100% täisterast ning aitavad veresuhkru taset kontrolli all hoida ning alandavat kolesteroolitaset. Kui tahad kõhtu tõsiselt täis saada, siis tee kaerahelbeputru piimaga. Et maitseelamust natukenegi täiendada lisa hulka oma lemmikmarju, pähkleid või isegi kakaod. Ning maitsev hommikusöök ongi valmis.

Dieettoidud nr.4 – Musta oa supp

musta oa supp

Supid on üldse dieeti pidades kasulikud. Miks? Sellepärast, et suppides on veesisaldus kõrge mis jällegi tekitab täiskõhutunde kiiremini ning mis omakorda tähendab vähem tarbitud kaloreid. Mustad oad sisaldavad kõvasti kiud- ning muid kasulikke aineid. Jäta supi kõrvale võtmata igasugused saiad ning muud, mitte nii kaalusõbralikud, nisutooted ning nende asemel hauka hoopis uus kausitäis suppi!

 Dieettoidud nr.5 – Brokkoli

brokkoli

 

Kes meist oleks väiksena vabatahtlikult brokkolit söönud? Pakun, et väga vähesed. Brokkoli on aga suurepäraseks dieettoiduks. Lisaks sellele, et tassitäis brokkolit sisaldab ainult 25 kalorit, kulub meil selle seedimiseks omakorda 80 kalorit. Nii et põhimõtteliselt söö brokkolit ning võta kaalust alla!

Dieettoidud nr.6 – Maitsestamata jogurt

maitsestamata jogurt

Maitsestamata jogurt aitab vähendada isu ning reguleerida veresuhkru taset. Lisaks sisaldab ta palju proteiini ning säästab sind kaalulangetamisel tülikast suhkrust. Lisa hulka müslit, marju või isegi natukene mett, et anda jogurtile just sulle sobiv maitse.

Dieettoidud nr.7 – Õunad

õunad

Just nimelt. Ka õunad on suurepäraseks dieettoiduks. 1 õun päevas hoiab eemal nii haigused kui suure isu. Suurte õunade söömiseks läheb omajagu aega. Nii et selle käigus jõuab keha sulle öeda, et kõht on täis saanud. Õunad sisaldavad vähe kaloreid ning annavad palju energiat.

Dieettoidud nr.8 – Smuutid

smuutid

Smuutid on suurepärased eine asendajad või vahepalad. Nad aitavad sul söögikordade vahel kõhtu täis hoida ning sisaldavad piisavalt toitaineid ning mineraale, et keha ning vaimu vormis hoida.

Smuutide tegemisel ära kindlasti kasuta suhkrut. Vaid lisa hoopis jääd ning vähese rasvasisaldusega piima või jogurit, et kõht veel rohkem täis saada.