Site icon Juhendaja.ee

Robottolmuimeja valimine

robottolmuimeja-valimine

Kuidas valida robottolmuimejat

Väikesed ja ümara kujuga robottolmuimejad on viimastel aastatel üha enam pildile ilmunud. Nii mõnelegi tuleb aga ilmselt üllatusena, kui öelda, et tegelikult aitab targa robottolmuimeja soetamine kokku hoida nii aega kui ka raha. Üha enam vahetatakse vana tolmuimeja uue robottolmuimeja vastu, sest nii saab majapidamine lihtsalt kergema vaevaga koristatud.

Sobivaima robottolmuimeja valimiseks panime kokku selle väikese juhendi. Tolmuimeja ostmisel tuleb arvestada mitmete teguritega, mis erinevate mudelite lõikes varieeruvad: hind, funktsioonid, aku kestvus, firma jne. Siinne juhend aitab igaühel leida just enda vajadustele vastav toote (ning seejuures ka raha kokku hoida).

Robottolmuimejate arvustusportaali robottolmuimejad.eu sõnul on oluline tähele panna, et kõige tähtsam pole mitte kõige kallima robottolmuimeja valimine, vaid sellise masina muretsemine, mis just sinu kodu vajadustele sobib.

Mida jälgida robottolmuimeja valimisel

Valdav osa robottolmuimejaid on sarnaste funktsioonidega. Mõned valmistajad panustavad kindlatele omadustele, mis võivad tolmuimejale nii plusse kui miinuseid lisada. Niisiis, ilma pikema sissejuhatuseta – peamised punktid, millele robottolmuimejat ostes tähelepanu pöörata:

Kui palju kulutada?

Kujutage ette maailma, kus pole mööbli taha takerduvat ja sõlme minevat juhet, mida on vaja stepslisse torgata…. maailma, kus pole vaja käpuli põrandal küürutada, et tolmuimeja otsikuga voodi alla ulatada. Milleks kõige selle peale üldse aega kulutada, kui on võimalus tolmuimeja soetamisel pisut rohkem raha välja käia ja robottolmuimeja osta? Robottolmuimejad on seejuures muutumas üha odavamaks.

Millist tüüpi tolmuimeja siis ikkagi osta ja kui suure väljaminekuga arvestada?

Lõppkokkuvõttes sõltub kõik majapidamise suurusest ja sellest kui palju aega te ise kodus veedate. Stuudio-tüüpi avatud planeeringuga korteris või ühetoalises korteris elades on mõistlik osta odavam tolmuimeja. Väiksemas ja vähemate ukseavade või muude takistustega korteris ei ole tolmuimejal vaja palju ringi liikuda ning aku kestvus – mida vastupidavam aku, seda kallim tolmuimeja – ei ole niivõrd oluline. Odavama otsa tolmuimejate puhul tuleks arvestada üldjuhul 200-300 euroga ning sellest valikust leiab vägagi korralikku tööd tegevaid abilisi. Vaata näiteks meie partnerite poolt pakutavat valikut.

Suuremasse majapidamisse (kaks kuni neli magamistuba) on parem valida võimsam ja mitmekülgsem robottolmuimeja. Keskklassi jäävad robottolmuimejad jäävad kahe äärmuse vahele. Selliseid robottolmuimejaid müüakse kõige rohkem, sest need on küllalt mitmekülgsed ja samas mõistliku hinnaga. Üldjuhul on need kõige odavamate toodetega võrreldes vastupidavamad ja parema akuga. Keskklassi robottolmuimejate hinnavahemik varieerub eri valmistajate lõikes küllalt palju, jäädes enamasti vahemikku 350-550 eurot.

Kui otsite aga tolmuimejat suure majapidamise või hoopis kaubanduspinna hooldamiseks, siis on kõige parem investeerida kallimasse tootesse. Paljude tubadega majas peab tolmuimejal olema hea navigeerimisoskus. Rääkimata siis sellest, et rohkem pinda = rohkem mustust, mis omakorda nõuab masinat, mis oleks piisavalt võimas, et tööga toime tulla. Kallimad tolmuimejad on vastupidava aku ja suure imemisjõuga. Võimsamate robottolmuimejate hinnad võivad alata juba 550-600 eurost, aga ulatuda ka 800-900 euroni (või rohkem).

See, et robotid meie ellu aina enam intrigeeruvad, on paratamatus. Inglismaa tuntud ajaleht The Times nimetab neid isegi inimeste parimateks sõpradeks. Seda, kas see tõesti nii saab olema, ei oska me öelda, kuid üks on kindel – varsti on robotid pea igas eluvaldkonnas.

Tööribale