Site icon Juhendaja.ee

Organismi puhastamine

Smuuti

Mahlapaast on tõhus moodus oma keha puhastada, aga paraku ei sobi see sugugi igaühele. Kõige naturaalsem moodus oma organismi puhastada ning kahjulikke aineid väljutada on oma toitumist muuta. Selleks, et keha koormavatest ainetest vabastada ning saavutatud tulemusi püsivalt hoida, tuleks loobuda töödeldud toitudest, kiirtoidust, lihast, piimatoodetest, valgest jahust ja mitteorgaanilistest teraviljadest, ning lisada menüüsse ohtralt värskeid mahevilju, aedvilju ja puuvilju.

Mürkaineid väljutavate smuutide tarbimine ei kvalifitseeru küll n-ö sügavpuhastuseks, aga on siiski heaks igapäevaseks mooduseks oma keha eest hoolitseda.

Märkus: Siin toodud smuutisi ei tohiks kasutada intensiivse mahlapuhastuse läbiviimiseks. Mahlapaastud ei ole sama asi, mis smuutide joomine, Kindlasti ei tohiks smuutides näha ka asenduskordi tavapärasele toitumisele. See pole smuutide eesmärgiks, Samuti ei maksa smuutidest oodata imet. Neil, kes harrastavad ebatervislikku elustiili ning tarbivad murede ja ebakindluse hajutamiseks palju alkoholi, ei saa ka smuutidest täit  kasu. Siinsed retseptid on mõeldud olema osa tasakaalustatud menüüst.

Viis erinevat puhastuskuuri üldise tervise heaks                                                     

Nagu öeldud, aitab keha kõige loomulikumal moel puhastada vegan dieet, mis keskendub orgaanilistele köögiviljadele, puuviljadele, pähklitele, seemnetele, teraviljadele ja kaunviljadel. Välja võib tuua viis põhilist puhastusprotseduuri, mis on head keha üldise füüsilise tervise seisukohast.

  1. Põletikuvastane puhastus – mõeldud väiksemate soolestikupõletike ja organismi üldise happelisuse vaigistamiseks.
  2. Käärsoole puhastus – mõeldud jämesoolde kogunenud jääkainete eemaldamiseks.
  3. Sapipõie/maksa puhastus – mõeldud sapikivide eemaldamiseks ja mürkide väljutamiseks.
  4. Parasiitide puhastus – mõeldud soovimatute parasiitide eemaldamiseks (paljud inimesed kannavad endaga enese teadmata mitmeid soolestikuparasiite).
  5. Raskemetallide puhastus – mõeldud organismi kogunenud raskemetallide eemaldamiseks.

Lisaks tervislikumale toitumisele võib päevasesse toitumiskavva lisada spetsiaalseid organismi puhastavad smuutid. Järgnevalt viis erinevat retsepti. Lisaks puhastavale toimele on need ka suurepärase maitsega.

Põletikuvastane: maasika-basiiliku-laimi

 

Käärsoole puhastuseks: kurk-kiivi-aaloe

 

Maksa/sapipõie puhastuseks: ingver-münt-ananass

 

Parasiidipuhastuseks: papaia-ananassi smuuti

 

Raskemetallidest puhastumiseks: kurkumipiim

kevadel ja suvel tarbida külmalt, sügisel ja talvelt soojalt

Tööribale