Site icon Juhendaja.ee

Neli loodusliku šampooni retsepti

Looduslik ehk orgaaniline šampoon on selline, mille kõik koostisosad on täiesti looduslikud ja kuhu ei ole lisatud mingeid sünteetilisi lisa- või säilitusaineid. Meie peas olevad juuksed koosnevad üleliigsest proteiinist ja surnud naharakkudest, aga on sellegipoolest paljudele inimestele väga tähtsad. Erinevalt looduslikest šampoonidest võivad tööstuslikud šampoonid liiga sagedase kasutamise korral juukseid isegi kahjustada. Orgaanilisi šampoone leidub ka mitmetes poodides, aga neil on üsna krõbe hind. Allpool on toodud mõned retseptid, mille järgi saab looduslikke šampoone kodus ise valmistada.


Ravimtaimedega šampoonid on väga hinnatud ning annavad juustele terve hulga vajalikke aineid. Vastava loodusliku šampooni jaoks on vaja järgmisi koostisosi:

Riivitud seep tuleb panna puhtasse kaussi ja sellele tee peale valada. Teel ja seebil tuleb paar minutit seista lasta ning seejärel tuleb kaussi juurde segada õlitilgad ja glütseriin. Valmis segu tuleb panna plastikpudelisse ja hoida kusagil pimedas ning jahedas. Seda võib kasutada nagu mis tahes muud šampooni.
Kahjustatud juuste alla võib lugeda mitmeid kordi värvitud, paljude lõhkiste otstega ja päikesekahjustusega juuksed. Kahjustada saanud juuste toitainetega kosutamiseks, tuleb kasutada proteiinirikast šampooni.

 

Vastava loodusliku šampooni valmistamiseks tuleb kasutada järgmisi koostisosi ja järgida allolevaid juhiseid:

Kõik ained tuleb kannmikserisse panna ja mikserdada, kuni need on omavahel segunenud ja ühtlase massi moodustanud. Saadud mass tuleb puhtasse plastikpudelisse valada ja seda võib kasutada nagu tavalist šampooni.


Valesti toitudes võivad juuksed sedamööda rasvaseks muutuda, kuidas keha vastavatest jääkainetest vabaneb. Järgnev šampoon on tõhus abivahend just rasvaste juuste vastu:

Piparmünt tuleb 20 minutiks kuuma vette tõmbama panna. Vesi peab mõne minuti ka madalal tulel keema ning siis võib poti pliidilt ära tõsta. Seejärel tuleb vesi ära kurnata, lisata riivitud seep ja lasta sel vees pehmeks tõmbuda. Õlid võib lisada siis, kui segu on toatemperatuurini jahtunud. Valmis šampoon tuleb plastpudelisse valada ja hoida kusagil pimedas.


Juuste kuivus, nagu ka rasusus, on tingitud ümbritsevast keskkonnast ning selle vastu saab võidelda järgneva retsepti abil:

Roosi kroonlehed tuleb pooleks tunniks kuuma vette panna, siis vedelik ära kurnata ja lehed minema visata. Roosiveele tuleb lisada ülejäänud koostisained ja vispeldada, kuni need on omavahel segunenud. Saadud šampooni võib panna plastpudelisse ja hoida kusagil pimedas.

 

Tööribale