Juhendaja.ee

Maksa puhastamine

Maksal on kehas mitmeid ülesandeid: mürkainete kahjutuks tegemine, valgusüntees ja seedimiseks vajalike biokemikaalide tootmine. Maksa tervist ergutavate vitamiinide tarvitamine on hea moodus aidata maksal mürkainetega paremini toime tulla. Maksa talitlust toetavad vitamiinid hoolitsevad selle eest, et maks oleks tervem ja töötaks korralikult.

Häiritud maksatalitlus

Haige maksaga inimesed võivad kannatada immuunsüsteemi languse, pideva väsimuse, rasvumise, aeglustunud seedimise, allergiate, hingamisteede vaevuste, nahahaiguste, ärrituvuse ja mitmete muude terviseprobleemide käes. Sellepärast ongi maksa puhastamine ülioluline. Maksa tervisele kasulikud vitamiinid võivad aidata neid tunnuseid vähendada või need lausa ära kaotada.

Maksa puhastamine – Sobivad vitamiinid

Eelkõige saab maksa puhastamine alguse tervislikust toitumisest. Tuleb süüa õigeid vitamiine ning juurvilju. Niinimetatud „maksa vitamiine“ ja muid maksa talitluse parendamiseks ja maksa tervena hoidmiseks mõeldud lisaaineid on terve hulk. Järgnevaid peetakse maksa jaoks kõige sobivamateks ning võib isegi juhtuda, et nende mõju avaldub juba pärast nädalast tarvitamist:

Toidud maksa tervise heaks

Lisaks vitamiinide võtmisele tuleks tähelepanu pöörata ka oma toitumisele ning süüa rohkem neid toiduaineid, mis maksale hästi mõjuvad:

Tööriistaribale