Juhendaja.ee

Lilled, toataimed ja feng shui

Vanadel hiinlastel oli positiivsete jõudude ligitõmbamiseks ja negatiivsete energiate tõrjumiseks oma meetod. Tänapäeval kasutavad inimesed üle kogu maailma seda feng shuiks nimetatavat meetodit, et tuua oma ellu rohkem tasakaalustavaid positiivseid jõude.

Toataimed ja lilled aitavad qi’d või chi’d (positiivset eluenergiat) vahendada ja kontrollida. Vaatame lähemalt, kuidas taimi ning täpsemalt iidse feng shui meetodi ette rakendada, toomaks ellu rohkem rõõmu, harmooniat, head õnne ja jõukust?

 

Lilled

 

Taimed ja qi

Teravatipulised taimed. Ehkki teravatipuliste lehtedega taimi seostatakse negatiivse energiaga, mõjuvad nad ergutavalt nendes kohtades, kus energiatase on madal. See aitab kaasa qi loomulikule liikumisele.

Rohelise lehestikuga taimed. Roheline värv esindab rahu, harmooniat ja arengut ning majapidamisse paigutatud lopsaka rohelise lehestikuga taimed aitavad ligi meelitada kõiki neid jõude. Teravatipuliste roheliste lehtedega taimed tuleks panna nende kohtade peale, kus energiatase on madal. Ümarate lehtedega taimed toovad rikkust, head õnne ning soodustavad positiivset qi’d. Portulak-turdleht, samuti tuntud kui rahapuu, aitab aga rahaasju korras hoida.

Näpunäide. Hea energia ligimeelitamiseks tasub igasse tuppa üks lopsakate roheliste lehtedega taim panna.