Site icon Juhendaja.ee

Kodune jalakoorija rohelise teega

Koorija matchaga

Taaskord on kätte jõudnud lühikeste varrukate ja jalgu paljastavate seelikute aeg. Küsimus on aga selles, kuidas jalad pärast pikka talve jälle suveks ette valmistada? Selleks sobib suurepäraselt rohelise tee ja kookosõliga jalakoorija, mis ühtaegu niisutab ja eemaldab surnud naharakud.

Pole just palju uurimistöid, mis käsitleksid rohelise tee positiivset mõju nahale, aga näiteks Jaapanis kasutatakse rohelist teed sageli naha rahustamiseks ja ravimiseks. Kõlab üsna veenvalt, kas pole? Siinse koorija koostisainete hulka kuulub nii vedelal kujul roheline tee kui rohelise tee pulber (matcha). Tegelikult ei olegi tingimata vaja mõlemat kasutada, aga pulbri kujul roheline tee annab koorijale imeilusa rohelise värvi.

Sõltuvalt konkreetsest nahatüübist ja eelistustest võib koorija valmistamiseks kasutada nii suhkrut kui soola. Suhkur on mõnevõrra õrnem ja suhkrukoorija sobib ka näo peal kasutamiseks. Sool seevastu on teralisem ning seda on targem kasutada üksnes keha peal.

Lisaks on see suurepärane võimalus kasutada rafineerimata kookosõli. Selle magus lõhn ja maitse võib mõne jaoks köögis kasutamiseks pisut liiast tunduda, aga toidu sees intensiivsena näiv aroom jääb nahal meeldivalt õrn.

Rohelise tee ja kookose koorija

Koostisained

Juhised

Märkused:

 

Tööribale