Juhendaja.ee

Kassiallergia ja kuidas seda leevendada

Mis variandid on inimestel, kes jumaldavad kasse, aga on nende vastu allergilised? Kassiallergiast tingitud reaktsioonide leevendamiseks on õige mitu meetodit.

Mis siis kassiallergiat põhjustab? Allergeen paikneb kassi süljes, mis pestes naha (ka kõõma) ja karvade peale satub. Väikesed kuivanud sülje osakesed ja kassi kõõm ongi peamised allergia vallandajad.

Kassiallergia leevendamine

Siin õpetuses on toodud mõned sammud, mille abil allergilisi reaktsioone vähendada. Seejuures tuleb aru saada, et allergia vastu võitlemine on pidev protsess ja selleks, et siinsetest juhistest kasu oleks, tuleb neid korrapäraselt järgida.

Kassiallergia kontrolli all hoidmiseks on teisigi võtteid. Mõned neist on küll raskemini rakendatavad, aga võtavad samas märksa vähem aega kui äsja toodud meetodid.

Kassid on võrratud lemmikloomad ning teatud meetodite ja elukorralduslike muutuste abil saab kassiallergia tõttu tingitud reaktsioone tõepoolest vähendada. Samas ei tohi unustada, et kassiallergiast terveks ravida end ülaltoodud õpetuste järgi siiski ei saa.