Juhendaja.ee

Isetehtud sääselõks

Sääsed – need tüütud pinisevad putukad. Nende vastu pole muud nõu kui pidev võitlus. Paraku aga pole tõhusaid võitlusvahendeid just palju… Kemikaalid, spetsiaalsed küünlad, võrgud ja putukamürgid on küll kõik valikus, aga igas olukorras ei ole nendest alati abi. Siinne juhend pakub aga veel ühe täienduse sääskede vastaste relvade arsenali.

Kõigepealt tuleb oma vastast tundma õppida:

Vaja läheb:

Valmistamine

  1. Alustuseks tuleb plastpudeli ülemine kolmandik noa abil pudeli küljest ära lõigata. Noaga töötades tuleb alati ettevaatlik olla!
  2. Kui see tehtud, tuleb pudelikaela osa tagurpidi alles jäänud pudeli sisse lükata, nii et pudelisuu (kork tuleb enne eemaldada) vaataks pudeli põhja.
  3. Kui katkilõigatud pudeliosad tihedalt üksteise sisse sobituvad, pole vaja neid täiendavalt kleeplindiga kinnitada. Lahtise konstruktsiooni puhul tuleks lõigatud servad aga kindluse mõttes kokku teipida.
  4. Nüüd aga asja tuum – peibutussegu. Pudelilõksu põhja tuleb kokku segada pärm, suhkur ja leige vesi. Kõik koostisosad tuleb kindlasti korralikult läbi segada – selline pärmisegu vabastab õhku süsihappegaasi, mis omakorda mõjub sääskedele ligitõmbavalt. Arvates, et pudeli põhjas on toitu, lendab sääsk lõksu ega saa sealt enam välja.
  5. Selliseid väikseid ja kiirelt valmivaid lõkse võib paigutada kuhu iganes – tuppa, õue, lähedale, kaugele… Kõige otstarbekam on panna lõks sinna, kus sääsed kõige enam peavalu valmistavad.
  6. Lisaks sääskedele meelitab see lõks ligi ka kärbseid ja muid tüütuid putukaid. Niisiis tasub kindlasti katsetada, sest aja- ning rahakulu on pea olematu.