Category Archives: Töökoda

Võrkaia paigaldus

Vaja läheb: aiaposte postiaugu puuri (või labidat) betooni loodi kellut nööri rauasaagi (nelikant) polte punutud võrkaeda ja selle juurde kuuluvat lisavarustust Võrkaia paigaldamine on hea ja odav võimalus oma kodu turvalisuse tõstmiseks ning see on märksa kergem kui võiks arvata. Aed aitab nii lastel kui koduloomadel paremini silma peal hoida ning ehkki võrkaed ei pruugi kõige rohkem silmailu… Read More »

Auto aku laadimine

Käivituskaablid ehk niinimetatud krokodillid on ainukesed abivahendid, mis võiks autos kogu aeg olemas olla. Kui aku saab tühjaks ja mootor ei käivitu, aga autos on olemas käivituskaablid, saab mõnelt teiselt autojuhilt abi paluda, et too oma auto pealt käivitamiseks vajalikku voolu annaks. Pea iga inimene satub vähemalt korra elus taolisse olukorda. Olgu tegu siis lihtsalt ebakvaliteetse aku või… Read More »

Roosteplekid autol ja nende eemaldamine

Roosteplekid võivad päevakorda kerkida mitmesugustel põhjustel. Sageli soovitakse neist vabaneda enne auto mahamüümist, sest nähtaval kohal olev rooste alandab kõvasti auto väärtust. Iga autoomanik tahab ju ringi sõita pigem terve autoga ja mitte laguneva roostehunnikuga. Pindmised roosteplekid, mis on alguse saanud värvikihti tekkinud kriimust või hoopis mõlkis koha peal olevast värvikahjustustest, saab tegelikult paari sammuga kõrvaldada. Ka vanad… Read More »

Kuidas puhastada ja hooldada liimipüstolit

Vaja läheb: kvaliteetset liimipüstolit liimipulkasid (soovitavalt tuntud valmistajate omi) fooliumi kummipaela Suurema osa tavapäraste liimimistööde puhul on raske leida paremat abivahendit kui liimipüstol. Liimipüstol on mitmekülgne tööriist, mida on kerge ja isegi omamoodi lõbus kasutada. Sellega saab nii koduseid parandustöösid teha kui aidata lastel kooliprojekte meisterdada. Seejuures nõuab liimipüstol siiski suuremat investeeringut kui kleeplindi või liimituubi ostmine, nii… Read More »

Auto pesemine ja poleerimine

Kõige lihtsam viis auto puhtaks saada, on külastada automaatpesulat. Seal pole muud, kui osta pilet, oota pesuprogrammi lõpuni ja sõida jälle edasi. Kui tegu oleks ka kõige parema moodusega, siis jääks see juhend kaunis lühikeseks. Tegelikult peaks automaatpesula kasutamine olema iga autojuhi viimane eelistus, sest ehkki auto saab puhtaks on see paraku üsna kindel viis auto värvikihi kahjustamiseks.… Read More »

Noolelaua valmistamine

Vaja läheb: korki traati värvilisi markereid saagi nuga joonlauda Nooleviskemängu jaoks on vaja noolelauda jaa kõik, kes on seda kunagi poest ostmas käinud, teavad, et korralik noolelaud pole sugugi odav. Põhimõtteliselt on tegu lihtsalt korgist ja traadist konstruktsiooniga, aga nii lihtsa asja kohta võivad nad üpris soolase hinnaga olla. Miks siis mitte proovida ise üks valmis meisterdada? Ülesanne… Read More »

Kuidas puitpindadele kulunud ilme anda

Vaja läheb: puitu äädikat terasvilla kummikindaid purki liivapaberit musta teed potti pintsleid puhtaid lappe vahapastat söögisoodat ämbrit puulusikat pesuharja vana sokki Rustikaalse ilmega kulutatud puitpinnas on suurepärane viisiks majapidamine või aed pisut võluvamaks ja isikupärasemaks muuta. Paraku pole vana ja kulunud puitu ehitustöödeks alati käepärast võtta. Sellisel puhul on abi leidlikest töövõtetest, millega saab puitpinnad ise näiliselt kulunumaks… Read More »

Isetehtud sääselõks

Sääsed – need tüütud pinisevad putukad. Nende vastu pole muud nõu kui pidev võitlus. Paraku aga pole tõhusaid võitlusvahendeid just palju… Kemikaalid, spetsiaalsed küünlad, võrgud ja putukamürgid on küll kõik valikus, aga igas olukorras ei ole nendest alati abi. Siinne juhend pakub aga veel ühe täienduse sääskede vastaste relvade arsenali. Kõigepealt tuleb oma vastast tundma õppida: Maailmas on… Read More »

Kärgedest mesilasvahani – puhastamisõpetus

Mesilasvaha saamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi. Seda müüakse enamasti nii mesindus-, ehitus- kui tervisepoodides. Lisaks sellele võib mesilasvaha ka otse meekärgedest saada. See variant sobib katsetamiseks kõigile neile, kes peavad ise mesilasi või kel on mõni mesinikust tuttav. Järgnevalt vaatamegi lähemalt seda, kuidas mesilaste ehitatud kärjed puhtaks mesilasvahaks muuta. 1. Marli Vaha leidub kõikjal kärjes ning selle eraldamiseks… Read More »

Neli märki, et väliveranda tahab parandamist

Pidev kasutus hakkab puidust väliverandat varem või hiljem kulutama ning ühel hetkel tuleb suuremas või väiksemas mahus parandustööd ikka ette võtta. Selleks, puidust veranda kiirelt jälle korda saaks, on vaja probleemid ära tunda ning teada, millele keskenduda. Plekid ja laigud Üks tavapärasemaid probleeme puidust väliverandade puhul on määrdunud lauad ja muude plekkide tekkimine. Enamasti kaasnevad need tavapärase igapäevase… Read More »