Category Archives: Tehnoloogia

Miks bitcoin`e kasutada?

Miks kasutada bitcoin’e? Bitcoin on võrdlemisi uus valuuta, mis on alles nüüd tavainimeste rahandusteadmistesse jõudmas. Paljudele jääb aga siiani arusaamatuks, miks nad üldse selle kasutamise nimel vaeva peaksid nägema. Miks kasutada bitcoin’e? Järgnevalt toome välja kümme head põhjust, miks oma aega investeerida ja selle virtuaalse valuutaga lähemalt tutvust teha. See on kiire Kui pangale esitatakse kontole sissemakse tegemiseks… Read More »

Mis on bitcoin

Mis on bitcoin? Bitcoin on digivaluuta, mis on loodud ja mida talletatakse elektrooniliselt. See ei ole kellegi kontrolli all. Erinevalt dollaritest või eurodest bitcoin‘e mitte ei trükita, vaid neid toodavad inimesed ja üha sagedamini ka ettevõtted üle kogu maailma, kes kasutavad selleks arvuteid ja matemaatilisi probleeme lahendavat tarkvara. See on krüptovaluutana tuntud rahakategooria esimene näide. Mis eristab bitcoin‘e… Read More »

Robottolmuimeja valimine

Kuidas valida robottolmuimejat Väikesed ja ümara kujuga robottolmuimejad on viimastel aastatel üha enam pildile ilmunud. Nii mõnelegi tuleb aga ilmselt üllatusena, kui öelda, et tegelikult aitab targa robottolmuimeja soetamine kokku hoida nii aega kui ka raha. Üha enam vahetatakse vana tolmuimeja uue robottolmuimeja vastu, sest nii saab majapidamine lihtsalt kergema vaevaga koristatud. Sobivaima robottolmuimeja valimiseks panime kokku selle… Read More »

Kuidas teha videot piltidest.

Selleks kasutame väga lihtsat programmi nimega windows live movie maker mille saab tõmmata siit: http://windows-live-movie-maker.en.softonic.com/ Kuidas laadida pildid videosse Installime oma programmi ning avame selle. Add videos and photos nupu alt saame lisada pitle mida tahame videos näha. Lisatud pildid ilmuvad programmis paremale aknasse ning tekitavad algse videofaili, mida saate muutma hakata. Saate igal ajal oma videot vaadata vajutades… Read More »

Kuidas tõsta video arvutist iphonele

Ettevalmistus Et kõik arvutis peituvad koduvideod saaks soovi korral ka iPadi peale kolida, lisan selle väikese õpetuse! Vajaminev: Kindlasti oleks vajalik iPad/iPhonei olemasolu : Selle peale failide tõstmiseks ka kindlasti iTunes. Ja antud tegevuseks kõige olulisem tasuta programm –  Handbreak (http://handbrake.fr/downloads.php) Kindlasti ei propageeri ma piraatlust! Kõik videofailid, mida selle õpetuse järgi asute konverteerima olgu ikka ise filmitud… Read More »

Kuidas teha sisukorda kasutades wordi programmi

Sisukorras on tekstidokumendi peatükkide, teemade jne pealkirjad tavaliselt koos leheküljenumbritega. Sisukord tuleks kindlasti lasta teha arvutiprogrammil automaatselt. Siis on alati tagatud tema vastavus tegelikele pealkirjadele ja nende asukohtadele. Sisukorgade loomine on Wordis tehtud väga lihtsaks. Selleks tuleb kõigepealt vormindada kõik pealkirjad Heading e. Pealkirja laadidega. Siis tuleb sisestuskursor asetada sinna, kuhu on vaja luua sisukord ning valida menüüst… Read More »

Kuidas teha oma iphonest arvutihiir

Teeme su iphonest arvutihiire. Mine appstore`i. Tõmba alla app nimega TouchMouse.   Mine http://www.logitech.com/en-us/support/6367?section=downloads&crid=492&osid=14&bit=32 ja tõmba see programm alla oma arvutisse. Käivita iphonest oma touchmouse rakendus ja kui ta automaatselt su arvutit üles ei leia, siis trüki oma arvuti IP aadress.   Nüüd peaksidki olema oma arvutiga ühendatud ning võid hakata oma iphone`i hiirena kasutama. PS! Iphone ja… Read More »

Kuidas teha screenshoti ehk kuidas teha arvutiekraanist pilti

Vajuta PrtScr nuppu ning windows salvestab terve ekraani pildi clipboardile. Klahv asub tavaliselt üleval paremalpool sinu klaviatuuril. Hiljem saad selle pildi copy/pasteda pilditöötlusprogrammi. Kui tahad salvestada ainult hetkel aktiivset akent siis vajuta korraga Alt+PrtScr. Kui pilti dokumenti või pilditöötlus programmi kleepida, siis Vajuta alla ctrl+V. Kõige lihtsam on selleks kasutada paint-i. Mine Start – > Search programs and… Read More »

Kuidas teha endale blogi

Blogi ehk veebipäevik on igaühe isiklik päevik. Te võite teha oma blogi täpselt selliseks ning sellistel teemadel nagu ise tahate. Võite postitada jutte, linke, pilte, fotosid või mida iganes soovite. Miks blogi pidada? Ärilisel eesmärgil. Näiteks reklaamida mingit toodet või teenust. Mingil teemal nõuannete jagamiseks. Näiteks kokanduses. Oma kirjaoskuse parandamiseks. Päeviku pidamiseks Milliseid blogiplatvorme kasutada? Tuntuimad on wordpress… Read More »

Kuidas blokeerida veebilehte

Kas soovid blokeerida mõnda veebilehte? Selleks pead muutma Host faili. Host fail talletab informatsiooni mida on vaja arvutivõrgus sõlmkohtade leidmiseks. Selleks, et PC-l kõikidel võimalikel browseritel mingisugune veebileht ära blokeerida peate: 1) Avama windows explorer ning trüki sisse C:/Windows/System32/drivers/etc. Kui windows on installitud mõne teise ketta peale, siis asenda C selle ketta nimega. 2) Vajuta “hosts” peale ning ava… Read More »