Seitse alternatiivi kinkepaberile

2845
Ajaleht pakkepaberina

Kui kõik üksikud kulutused kinkepaberite, pakkepaelade, nimesiltide, rosettide ja muude kaunistuste peale kokku arvestada, võib jõulukingituste pakkimine üllatavalt kalliks minna. Seepärast tasub kingituste pakkimisele pisut teise nurga alt läheneda ning taaskasutamise läbi pisut raha kokku hoida. Tegelikult leidub majapidamises küllaldaselt alternatiivseid pakkepabereid ja kaunistusi. Need üksikud asjad, mis tõepoolest poest tuleb tuua, ei maksa kaugeltki nii palju, kui kogu pakke-komplekt, mis vastasel juhul muretseda tuleks.

 

Ajalehed

Ajalehepaberisse pakitud kingitused võib erksavärvilise pakkepaela, kunstlille või kangatükiga kerge vaevaga silmatorkavamaks muuta. Ajalehtedesse pakendatud kingitused sobivad imehästi retrohõnguliste jõulude juurde ning kuna ajalehepaberi värvid on pigem tuhmid kui eredad, saab pakendeid mis tahes värviküllase lisandiga hoobilt põnevamaks teha. Vanamoelisema tulemuse jaoks tasub valida must-valge kirjaga kaetud leheküljed. Pisut kaasaegsema ja julgema mulje saavutamiseks võiks aga kasutada koomiksinurka.

 

Kangatükid

Kangas kinkide pakendamiseks

Kingituste pakkimisel võib kasutada vanamoodsa või kaasaaegsema kujundusega kangatükke. Teise ringi kauplustest ja taaskasutuskeskustest võib sageli leida suuri kasutamata kangatükke, mis ei maksa sisuliselt midagi. Kui kingitus kanga keskele asetada, riie selle ümber kokku tõmmata ning ülevalt paelaga kinni siduda, saab lihtsalt kangatükist kerge vaevaga armsa kinkekoti. Erksavärvilisi ja huvitavate mustrite või jõuluteemalise kujundusega kangatükke saab aasta aasta järel taaskasutada.

 

Ajakirjad

Teismelistele ja popkultuuri huvilistele mõeldud kingituste pakkimiseks võib kasutada klantspaberiga ajakirju. Isikupärasema pakendi loomiseks tasub valida kingisaaja lemmikmuusikuid, -näitlejaid, -seriaale või muud taolist kujutavad leheküljed. Samas võib välja otsida ka kõige huvitavamad ajakirjad või erksavärvilisemad reklaamfotod. Sel moel kõikide kinkide pakkimine on ilmselt kõige ajamahukam, aga ainulaadne tulemus on seda kahtlemata väärt. Kollaaži või suurema pakkepaberi saamiseks tuleb leheküljed läbipaistva kleeplindiga kokku liimida – kui paberipind on piisavalt suur, saab seda tavapärase pakkepaberina kasutada. Kuna ajakirjad on niigi läikiva paberi ning värviliste piltidega, pole pakendi kaunistamiseks enam eraldi paelakesi või rosette vaja.

 

Paberkotid

Pruunist paberkotist kinkepaber

Paberkotte saab samuti katki lõigata ning kingituste pakkimiseks kasutada. Isegi reklaamide ja logodega paberkotid on seest pea alati ühevärvilised, nii et sinna saab julgelt omaenda kujunduse panna. Pruunidesse paberkottidesse pakendatud kingitusi võib kaunistada näiteks markide, pabernukkude või paberist lõigatud lumehelvestega.

 

Laste joonistused

Laste tehtud joonistused on veel üks huvitav alternatiiv poest toodud kinkepaberitele. Tulemus saab südantsoojendav ja tõeliselt unikaalne. Ühtlasi saab kingid sel moel eriliselt isikupäraseks muuta, eriti vanavanemate ning onude, tädide puhul. Niisiis võiks lastele anda vaba voli suurtele paberilehtedele omaenda kinkepaber kujundada.

 

Siidipaber

Siidipaberisse mähitud kingid

Tegu on küll õhukese ja hapra materjaliga, aga kihiti kasutades saab siidipaberit edukalt kinkepaberina kasutada. Tegu on ka märksa odavama materjaliga kui pakkepaber. Mõnelt poolt saab neid isegi tasuta. Näiteks kasutatakse siidipaberit mõningates poodides kauba pakendamiseks. Valmis kinkekotikestes ja jalanõude karpides on samuti sageli krabisev siidpaber juba sees. Need tasub igaks juhuks alles hoida. Kingituse pakkimiseks tuleb see lihtsalt paberi sisse keerata, otsad kinni teipida ja pakend ära kaunistada.

 

Taaskasutatud poekotid

Mõnedes kauplustes pakitakse soetatud asjad imearmsate kinkekottide sisse. Need pole kindlasti kõige elegantsemad pakkevahendid, aga poodide kinkekotte saab vastavalt ära kaunistada ning oma kingituste tarvis taaskasutada. Niisiis tasub poodidest saadud kinkekotid juba varakult kõrvale panna.