Category Archives: Kodu

Külmkapi puhastamine

Puhta ja hügieenilise külmkapi jaoks piisab omatehtud abivahenditest Igal nädalal eemaldage külmkapi riiulid ja sahtlid, peske need sooja seebiveega ning loputage üle. Küürige külmkappi seestpoolt seguga, milles on kaks teelusikat söögisoodat ühe liitri sooja vee kohta. Kummist uksetihendite vahele pääsemiseks kasutage vana hambaharja ning ärge jätke tähelepanuta ka ukse välimist külge ja käepidet – hooletusse jäetuna on pisikutel… Read More »

12 ideed köögipindade organiseerimiseks

Hästi organiseeritud köögis saab olemasolevast ruumist viimast võtta. Eelnev planeerimine vähendab asjade otsimisele kuluvat aega, võimaldab köögipindu võimalikult tõhusalt kasutada ja ka köök ise püsib paremini korras. Siin toodud 12 mõtet võib kasutada, et köögis olevast segadusest jagu saada. 1 – köögikapp, mis vastaks tegelikele vajadustele Hoiupaikade seisukohast on kõige olulisemad just köögikapid. Valida võib erinevat tüüpi kappide… Read More »

Vaigu eemaldamine pükstelt

Paraku on üsna tavaline, et matkates või niisama õues aega veetes satub riietele puu vaiku. Vaik on kleepuv aine, mis püsib riietel kuni see sobiva meetodi abil eemaldada õnnestub. Ehkki vaigu kleepivad omadused võivad teatud aja möödudes ise ära kuluda, on olemas mooduseid, kuidas vaik ja sellest jääv plekk kiiresti riietelt maha saada. Ilma pesumasina abita Vaigu eemaldamiseks… Read More »

Triikraua puhastamine

Triikraua regulaarne puhastamine on riiete puhtana hoidmiseks ülimalt oluline. Esmapilgul võib selle teostamine kaunis keeruline tunduda ja võib isegi juhtuda, et triikraud jääb lihtsalt teadmiste puudumise tõttu puhastamata. Õnneks on triikraua puhtaks tegemine sama lihtne kui enamuse muude väikemate seadmete puhastamine. Veepaagi puhastamine Triikraua veepaak vajab puhastamist, kui tallas olevatesse aukudesse kipub väikestes kogustes setteid kogunema. Üldjuhul on tegu veepaaki… Read More »

Jõulutäht – kasvatamine ja hooldamine

Pühad tulevad aina lähemale ning poodidest ja aianduskeskustest võib leida laias valikus jõulutähti, mida paljud inimesed armastavad jõulude ajal lauakaunistusena kasutada. Paraku on paljud jõulutähed vale kastmise ja hooldamise tõttu pühade lõpuks juba suure osa oma lehestikust maha visanud. Jõulutähti on aga võimalik terve aasta jooksul elujõulistena hoida. Näpunäide. Jõulutähed ei ole mürgised taimed, aga nende suures koguses söömine… Read More »

Vuugivahede hallitusest puhastamine

Vaja läheb: kummikindaid vanu riideid valgendusainet vett ämbrit lehtrit pesuharja vana hambaharja paberrätikuid veepritsi äädikat väikest kaussi või muud anumat sidrunimahla svammi markerit Hallitusseened armastavad niiskeid paiku ja kipuvad kasvama just seal, kus on pidevalt märg. Aja möödudes võivad püsivalt niisked paigad muutuda bakterite kasvulavaks. See on ebahügieeniline, kujutab endast võimalikku terviseriski ja lisaks muule on hallitust ka… Read More »

Kuidas äädikakärbseid tõrjuda

Kuidas äädikakärbseid tõrjuda Puu- ja köögiviljade kohal tiirutavad äädikakärbsed pole kaugeltki meeldiv vaatepilt ning tagatipuks on nad ka ohuks tervisele. Äädikakärbsed põhjustavad toidukraami riknemist kõige ebahügieenilisemal moel – nad söövad seda ja munevad sinna oma munad. Nendest lahti saamine on keeruline ja nõuab otsustavat sekkumist. Mõned võimalikud tegutsemisviisid on järgnevalt ära toodud. Toiduallikate elimineerimine Kuna äädikakärbseid tõmbab alati… Read More »

Lipsusõlme tegemine

Lipsusõlm Kindlasti on kõigil noortel meestel lipsusõlme tegemine paras peavalu. Lihtsalt ei jää meelde, kuidas seda teha ja kõik. Selles õpetuses lahendan selle probleemi ja näitan kuidas teha kitsast lipsusõlme. Kitsas lipsusõlm on kujult natukene asümmeetriline ja sobib kõige paremini tavalistele triiksärkidele ning laiemapoolsetele lipsudele. Antud lipsusõlme tegemise õpetus sobib küll kõigile, aga eriti hästi istub see lühikeste kaeladega meestele,… Read More »

Tapeedi panemine

Kuidas paigaldada tapeeti Kodu tapeetimisel korraliku viimistlus saavutamiseks loe järgnevat juhist. Vaja on: tapeeti, kääre, pliiatsit, nöörloodi, latti või pikka joonlauda, tapeedikliistrit, pintslit, harja või rulli silumiseks, käsna. Tapeedi mõõtmine ja lõikamine Lõika piisavalt tapeeti esimese seina katmiseks ning jäta paanide äärtesse varuks umbes 100 mm või rohkem, kui tapeedil on suur muster. Aseta paan toa ülemisse nurka… Read More »

Punase veini plekkide eemaldamine

Kui piisavalt kiiresti tegutseda, on veiniplekke riide pealt üsna kerge eemaldada. Õigupoolest pole ju veiniplekk midagi haruldast, eriti kui väljas einestada või sõprade ja perega lõbutseda. Olgu need plekid siis lemmikkleidi, -särgi või uue vaiba peal – siinsete näpunäidete abil on võimalik neist edukalt lahti saada. Kiire tegutsemine Kõige parem on pleki eemaldamisega tegeleda niipea kui see tekkib.… Read More »