Category Archives: Haridus

Miks bitcoin`e kasutada?

Miks kasutada bitcoin’e? Bitcoin on võrdlemisi uus valuuta, mis on alles nüüd tavainimeste rahandusteadmistesse jõudmas. Paljudele jääb aga siiani arusaamatuks, miks nad üldse selle kasutamise nimel vaeva peaksid nägema. Miks kasutada bitcoin’e? Järgnevalt toome välja kümme head põhjust, miks oma aega investeerida ja selle virtuaalse valuutaga lähemalt tutvust teha. See on kiire Kui pangale esitatakse kontole sissemakse tegemiseks… Read More »

Aja planeerimine

Kas tihti avastad, et oled erinevatest ülesannetest ülekoormatud ning väsinud? Mida enam päev progresseerub,  seda rohkem ülesandeid kuhjub ning seda enam kolleegid segavad? Tõenäoliselt tead juba, et oma aja planeerimine aitab sul paremini ning kiiremini asjadega ühele poole saada. Samuti planeerides õigesti oma aega vähendad stressi ning parandad elukvaliteeti. Annan mõningad näpunäited kuidas vähendada stressi ning tõsta produktiivsust.… Read More »

Isetehtud taimsed ravimid

Holistilises tervisekäsitluses keskendutakse taimede looduslikule ravivõimele ning keha ja vaimu ühisele heaolule. Looduse pakutava tervise võib oma igapäevaellu kaasata, kui ravimtaimedest ise mitmesuguseid ravitoimelisi preparaate valmistada. Taimsete ravisegude tegemiseks on vaja mõningaid oskusi ja aega. Samas on ka mitmeid lihtsaid preparaate nagu teesegud, siirupid ja salvid, mida võib ilma suurema vaevata ise kodus valmistada. Ravimtaimed võivad pärineda nii… Read More »

Avalduse kirjutamine

Üks tavalisemaid tekstide kirjutamisi millega tänapäeva inimene kirjutama peab, on avalduse kirjutamine. Avaldust kirjutatakse kui tekib vajadus millekski soovi avaldada. Olgu see siis tööle saamiseks, puhkuse võtmiseks, toetuse taotlemiseks või millekski muuks. Kuidas kirjutada avaldust, et see oleks professionaalne? Avaldus peaks olema lühike, informatiivne ja konkreetne. See ei tohiks sisaldada ebaolulist informatsiooni. Tihti on kohas või asutuses, olenevalt… Read More »

Emad ja lapsed – üheskoos loodussõbralikuma ning keskkonnateadlikuma elu suunas

Laste kasvatamise ning elustiili peale tasub mõelda nii tulevastel emadel ja isadel kui ka neil, kel väikesed lapsed juba olemas. Alati leidub võimalusi, kuidas oma laste elukeskkond looduslähedasemaks ning ohutumaks muuta. Lapsevanema ülesanne tagada oma laste heaolu, ent kui isegi tervislikeks peetavate toiduainete sees leidub kemikaale, siis tundub, et ümbritsev maailm ei tõtta just abikätt ulatama. Nii tulevastel… Read More »

Protsendi arvutamine

Mis on protsent ja kuidas protsendi arvutamine käib? Protsendid on igalpool meie ümber ning nende arvutamise oskus on vajalik kõigile. Tegelikult pole protsendi arvutamine nii raske kui arvata võiks. Kui olemasolev tervik jagada sajaks võrdseks osaks, siis iga osa on üks protsent. Üks protsent on üks sajandik osa tervikust. Kui soovid lihtsalt ja kiirelt teada mitu % moodustab miski… Read More »

Kuidas teha sisukorda kasutades wordi programmi

Sisukorras on tekstidokumendi peatükkide, teemade jne pealkirjad tavaliselt koos leheküljenumbritega. Sisukord tuleks kindlasti lasta teha arvutiprogrammil automaatselt. Siis on alati tagatud tema vastavus tegelikele pealkirjadele ja nende asukohtadele. Sisukorgade loomine on Wordis tehtud väga lihtsaks. Selleks tuleb kõigepealt vormindada kõik pealkirjad Heading e. Pealkirja laadidega. Siis tuleb sisestuskursor asetada sinna, kuhu on vaja luua sisukord ning valida menüüst… Read More »

Liimi eemaldamine juustest

Isetegijatel ning meisterdamishuvilistel lastel võib ikka aeg-ajalt ette tulla, et juuksed saavad kogemata kombel liimiseks. Olgu põhjuseks siis pikk pats või liimiste kätega peast haaramine – liimi väljasaamine on üks paras nuhtlus. Liimiste juuste „päästmiseks“ on kaubandusvõrgus olemas lausa spetsiaalselt selleks välja töötatud tooteid. Kes ei tihka aga tööstuslikku kraami pähe määrida, võib proovida liimi ka koduste vahendite… Read More »

Lapsed ja tehnikaseadmed – piiride seadmine

Ekraaniaja tasakaal lapse tervise ja arengu tagamiseks Tänapäeval tundub, et lapsed hakkavad juba vahetult pärast sündimist nutitelefone ning muid elektroonilisi vidinaid kasutama. Piisab sellest kui pilk kohalikule mänguplatsile heita: suure tõenäosusega võib seal näha kaheaastaseid või nooremaidki lapsi, kes ema-isa telefonis juba mänge mängivad või videoid vaatavad. Lapsed kasutavad tehnikavahendeid küll üha nooremas eas, aga samas kasutavad nad… Read More »

Lapsed ja meeskondlikud spordialad: mängulust ja võiduhimu

Meeskondlike spordialadega (näiteks jalgpall) tegevate laste peale mõeldes kerkivad silme ette mõned stereotüüpsed kujutluspildid – treeneri laps, kes saab alati tipuründaja kohal mängida, väljaku ääres targutavad ja kommenteerivad lapsevanemad, alatised varumehed, kes vahest viimastel mänguminutitel väljakule vahetatakse, kui võit või kaotus on juba kindel. Kõik taolised stereotüübid pole sugugi alusetud ning lapsevanema rolli ja spordiga tegelevate laste üle… Read More »